Zpravodaj MŽP březen -1-2018 Dost bylo plastu

První číslo Zpravodaje MŽP 2018 se věnuje odpadům a především jejich nejrozpínavější složce v životním prostředí, kterou ale můžeme i my sami velice snadno ovlivnit  – plastům.
Omezování spotřeby plastových obalů a jednorázově použitelných plastových výrobků je hlavní myšlenkou různých aktivit, kterým se v našem Zpravodaji věnujeme. Ať už se jedná o akci Ukliďme Česko, novou kampaň MŽP zaměřenou na snižování množství plastu ve fastfoodech Dost bylo plastu, přípravu nové odpadové legislativy a mnoho dalšího.
Dozvíte se také, jak to chodí ve fastfoodech za našimi hranicemi, a také jaké jsou trendy ve výrobě a vývoji plastových materiálů. V několika dalších článcích si můžete přečíst o nakupování Bezobalu, obměně plastových nákupních tašek za látkové, nabízené naším ministerstvem,  zastupitelé obcí mohou zjistit, že ne vždy se poplatky občanů za odpady musí zvyšovat a jak na to, zamýšlíme se nad klady a zápory zálohování PET lahví, podíváme se do zákulisí Evropské komise, kde se chystají pro odpady určité změny, nechybí anketa na téma předcházení vzniku odpadu v domácnostech, se kterým Vám pomůže nápověda ve formě Desatera udržitelné spotřeby.

 

PřílohaVelikost
mzp_zpravodaj_1_brezen2018.pdf4.5 MB