Romantický Hrádek

Hudební festival Romantický Hrádek proběhne v zámku Hrádek u Nechanic od čtvrtka 11. června do neděle 14. června 2015 a bude to již jeho 17. ročník. Na festivalu zazní hudba z období romantismu s hudbou klasickou v podání našich i zahraničních významných koncertních umělců, jako jsou sólistka Národního divadla v Praze sopranistka Dana Burešová s klavíristkou Irinou Kondratěnko, talentovaný mladý klavírista Matyáš Novák. Dále koncertní mistr houslista Jiří Pospíchal s klavírním doprovodem pana docenta Vladimíra Hollého a nakonec Klasické dechové trio s klarinetisty Jiřím a Bohumírem Šléglem a fagotistou Davidem Urbanem.
Letošní ročník festivalu je i malou poctou slavné operní pěvkyni a herečce Soni Červené, pravnučce známého královéhradeckého výrobce a vynálezce žesťových hudebních nástrojů Václava Františka Červeného, k jejímu životnímu jubileu.
Jak se již stalo tradicí i letos je patronem festivalu hejtman Královéhradeckého kraje, pan Lubomír Franc.
Předprodej vstupenek již byl zahájen v Hradci Králové v Informačním centru na Gočárově třídě a v Galerii BARBARA ve Střelecké ulici a také přímo na zámku Hrádek u Nechanic. Více informací najdete na www.hradekunechanic.cz.
 
Ivan Šenk, kastelán zámku Hrádek u Nechanic 12.5.2015
PřílohaVelikost
hudebni_festival_2015_-_oficialni_plakat.pdf866.62 KB