Na venkově zdravě jíme

“Na venkově zdravě jíme”
Na území regionu Společná CIDLINA není uvedena do provozu regionální značka potravin. Tím se nabídla možnost spojit tento region se sousedním Hradeckým venkovem a nabídnout obyvatelům možnost nákupu místních výrobků.
Proto vznikl projekt spolupráce pod názvem “Na venkově zdravě jíme”, jehož předmětem je zprostředkování možnosti nákupu potravin přímo u jejich výrobců a zemědělců v okolí jejich domova. To vše prostřednictvím internetové nabídky místní produkce www.trznicevenkova.cz. Současně chce projekt přispět k šíření zdravého životního stylu (odbourání používání polotovarů ve školních jídelnách, nákup masa z venkovských farem, nákup místního ovoce a zeleniny).
V rámci tohoto projektu je pro širokou veřejnost pořádána dne 24. května 2014 od 13.00 hod. velká propagační akce, zaměřená na zdravý životní styl a propagaci místních výrobků. Akce se uskuteční na návsi v Nepolisech, které jsou zároveň sídlem Místní akční skupiny Společná CIDLINA. Ta ve spolupráci s Místní akční skupinou Hradecký venkov celou propagační akci organizuje. Součástí programu bude prezentace obcí oceněných v soutěži Vesnice roku, prezentace místních zemědělců a výrobců potravin s možností nákupu jejich produktů, soutěž ve vaření (amatérské týmy a týmy školních jídelen) z regionálních potravin spojená s ochutnávkou soutěžních jídel, přednáška Anny Jeřábkové o designu potravin. Pro děti je připraven pořad “Jak krtek ke kalhotkám přišel”, který bude uskutečněn ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze - Muzeem textilu a Muzeem Boženy Němcové v České Skalici. Pro všechny je připraven bohatý kulturní program, během něhož vystoupí Folková skupina THE RIBBONS z Velichovek, dětský hasičský sbor Sovičky ze Sovětic, taneční kroužek Drsňačky z Nepolis, představí se SKP Judo Nový Bydžov, Stračovské Hvězdičky, Anna Zhřívalová, mažoretka – vícemistryně ČR 2013, LOvčičtí OCHotníci s pohádkou Sviňáček a Rocková kapela UNICORN z Velichovek. Součástí programu je i vyhlášení výsledků soutěže ve vaření. Celou akci zakončí taneční zábava pod taktovkou Hasičského Nepál bandu.
 
více viz přiložená pozvánka a program
PřílohaVelikost
ZdrJime_pozvanka_final_str2_web.png299.58 KB
ZdrJime_pozvanka_final_str1_web.png264.88 KB