Soutěž Miss kompost 2009

Miss kompost 2009

Jste moderně smyšlející člověk, kterému je blízký zdravý životní styl? Pak Vám jistě není lhostejné co se děje s odpady, které vytváříte a hledáte možnosti jak je efektivně minimalizovat. Bioodpady tvoří až 40% směsného odpadu z domácností. Moderním a efektivním řešením je bioodpady vytřídit a zkompostovat. Pokud jste tak doposud neučinili, založte si svůj vlastní kompost a jednou pro vždy skoncujte se zapáchajícími popelnicemi a koši. Kompostovat dnes může každý! Kompostovat můžete nejen na zahrádce, ale také na sídlištích či bytových domech ve městě, společně se svými sousedy v komunitním kompostéru nebo přímo doma za pomoci žížal ve vermikompostéru.

Dejte šanci bioodpadu a přihlaste se do celorepublikové soutěže kompostů MISS KOMPOST 2009. Vyhrajte revoluční zahradní drtič od firmy Bosch a další skvělé ceny. Nebojte se prezentovat svůj kompost a získat uznání předních odborníku na bioodpady a kompostování v ČR, vyplatí se to jak Vám, tak i životnímu prostředí.

Pravidla soutěže:

  • Vyfotografujte svůj kompost
  • Zjistěte jeho míry (výšku, šířku, délku)
  • Popište jídelníček (co a v jakém množství do kompostu dáváte tj. čím ho krmíte
  • Stručný popis kompostu
  • Krátký příběh o Vašem kompostu (můžete popsat, co zajímavého i humorného se Vám přihodilo při kompostování nebo při jiné činnosti, která nějak souvisí s kompostem)

Přihlášky posílejte  nejpozději do 1.5.2009

buď písemně na adresu:

Ekodomov

V Podbabě 29B

160 00 Praha 6

nebo elektronicky na e-mail:

soutez(at)ekodomov.cz 

 
 
Z došlých materiálů, které splňují požadavky soutěže, bude vybráno pět nejlepších, které postoupí do finále, které se uskuteční 23.května 2009 na Výstavišti v Holešovicích v rámci doprovodného programu výstavy BIOSTYL 2009. Finálové komposty budou obhajovat populární osobnosti a o vítězích rozhodne odborná porota.